2021-10-18

„David Attenborough i cuda natury” nie mają sobie równych

0

Znany przyrodnik opowiada o zwierzętach, które najbardziej go zaintrygowały. Każdy odcinek przybliża dwa różne gatunki, które jednak łączy ze sobą coś charakterystycznego. Dzięki temu można lepiej zrozumieć, jak dziwnymi ścieżkami podąża czasem ewolucja. „David Attenborough i cuda natury” w piątki o godz. 22:00 na antenie Polsat Doku.

Pytania do matki natury
Jak to możliwe, że dwa małe zwierzęta z przeciwnych krańców świata wysyłają takie same fale uderzeniowe? Dlaczego zebry i motyle „reklamują się” tak odważnymi wzorami? Natura skręciła kieł narwala oraz muszle ślimaków, ale w jakim celu i z jakiego powodu?

Natura lubi się powtarzać
David Attenborough spędził całe życie na dokumentowaniu przyrody. Spotkał wiele niezwykłych stworzeń i poznał niesamowite historie oraz dziwactwa zwierząt, które wciąż go intrygują. Każdy odcinek przybliża badania dotyczące dwóch naturalnych ciekawostek, które mają ze sobą coś wspólnego.

Magia przyrody
Serial nakręcony z pasji, w którym sir David Attenborough z potrzeby serca opowiada o tym, co najbardziej go pociąga w świecie zwierząt. Przytacza niezwykłe historie, jak choćby ta o mitycznym rogu jednorożca, który po latach okazał się czymś zupełnie innym, niż sądzono przez wieki. Opowiada o żywych kolorach, których na ciele zwierząt wcale nie tworzą pigmenty, lecz powstają w sposób niemal magiczny. A jednak wytłumaczalny naukowo.

Te i wiele innych przyrodniczych ciekawostek opowiada po mistrzowsku prawdopodobnie najsłynniejszy biolog świata.

David Attenborough i cuda natury w piątek o godz. 22:00 w Polsat Doku.