Program TV
Wszystkie seriale
Sortuj:
  • najpopularniejsze
  • alfabetycznie
Wielkie wycieczkowce
wtorek 22:00
Wielkie wycieczkowceNajbardziej dynamiczne statki pasażerskie świata. Od pływających kurortów, przez luksusowe hotele na morzu, po fascynujące statki ekspedycyjne. Który z nich oferuje podróż idealną?
Tajne akta nazistów
 
Tajne akta nazistówZamknięte archiwa skrywają tajne akta nazistów, do których niedawno udało się dotrzeć badaczom historii. Jakie mroczne tajemnice są zawarte w tych dokumentach?
Tajna historia Białego Domu
sobota 22:00
Tajna historia Białego DomuDziennikarze śledczy i znawcy polityki zastanawiają się m. in. nad zagadką tajnego projektu budowlanego zwanego „Wielkim wykopaliskiem”, który miał miejsce w okolicach Białego Domu w latach 2007-2012.
Tajemnicze zjawiska
niedziela 22:00
Tajemnicze zjawiskaZestaw najbardziej przerażających, niezwykłych i niewytłumaczalnych materiałów audio i wideo uchwyconych przez ludzi. Tak dziwne, a jednocześnie tak realistyczne, że nie wiadomo, czy się śmiać, czy raczej się bać.
Tajemnice KGB
poniedziałek 22:00
Tajemnice KGBFascynująca historia rosyjskiej służby bezpieczeństwa od czasów Lenina do Putina, opowiedziana przez jej weteranów i ofiary. Produkuje i reżyseruje czterokrotny zdobywca nagrody Emmy, Jamie Doran. Mocne i aktualne.
Świat z góry
piątek 22:00
Świat z góryImponujący serial dokumentalny, który prezentuje urzekające i intrygujące miejsca na świecie z perspektywy zazwyczaj niedostępnej człowiekowi - z lotu ptaka.
Rosja bez tajemnic
 
Rosja bez tajemnicSerial pozwala zanurzyć się w petersburskie białe noce, wędrować po zabytkach starego miasta i przyjrzeć się jego fascynującym subkulturom. A przede wszystkim zrozumieć, co to znaczy, że Rosja to stan umysłu.
Poza kontrolą
poniedziałek 22:00
Poza kontroląNajwiększe katastrofy naszych czasów rozkładane na czynniki pierwsze dzięki bezpośrednim świadkom, uznanym ekspertom, archiwalnym materiałom filmowym oraz animacjom 3D.
Potwory i mity
 
Potwory i mitySerial dokumentalny, który opowiada historie od wieków władające ludzką wyobraźnią. Produkcja odsłania fascynującą, nieoczekiwaną historię, która stoi za tym zjawiskiem.
Polowanie na Hitlera
środa 22:00
Polowanie na HitleraBob Baer, weteran z 21-letnim stażem pracy w CIA, stosuje najnowsze metody wywiadowcze, aby zbadać temat dróg potencjalnej ucieczki Adolfa Hitlera do Ameryki Południowej.
Pogromcy pandemii
niedziela 22:00
Pogromcy pandemiiOto pierwsza linia naukowego frontu w walce z wszelkimi pandemiami i chorobami zakaźnymi. Kto i w jaki sposób wykrywa ich przyczyny? Jak się je bada? Jak się z nimi walczy?
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczych
 
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczychKażdego dnia na całym świecie odbywa się sto tysięcy lotów z ponad milionem ludzi na pokładach. Dallas Campbell i dr Hannah Fry odkrywają przed widzami zadziwiający świat lotnictwa.
Ostatnie dni nazistów
środa 22:00
Ostatnie dni nazistówMroczna i fascynująca historia nazizmu z rzadko prezentowanej perspektywy - samych nazistów. Oto unikalna możliwość przyjrzenia się z bliska umysłom i motywacjom przedstawicieli najbardziej złego reżimu w historii.
Okrągła planeta
 
Okrągła planetaParodia dokumentów przyrodniczych, takich jak „Planeta Ziemia”. Gospodarzem tej zabawnej wersji historii naturalnej jest dziwaczny nestor Armstrong Wedgewood, w którego wciela się Matt Lucas.
Niesamowite wynalazki starożytności
czwartek 22:00
Niesamowite wynalazki starożytnościOpowieść o starożytnych technologiach, licznych wynalazkach, które uważa się za nowoczesne, chociaż mają starożytne korzenie lub nawet zostały zapomniane, a następnie wynalezione na nowo.
Najwyższe góry świata. Życie nad chmurami
piątek 22:00
Najwyższe góry świata. Życie nad chmuramiGóry są majestatyczne i piękne. Budzą podziw, zdumienie, jak i strach. Życie na wysokości jest trudne. Mieszkańcy gór muszą zmagać się z licznymi przeciwnościami.
Największe statki świata
wtorek 22:00
Największe statki świataOd arktycznych lodołamaczy po zaawansowane technologicznie statki do transportu ciężkiego - te potwory stawiają czoła wszystkiemu, co czym mogą ich zaskoczyć oceany. Ale jak działa coś tak potężnego?
Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze
czwartek 22:00
Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorzeWciągająca opowieść o przerażającym konflikcie, ilustrowana odrestaurowanym i pokolorowanym archiwum oraz wspierana przez historyków z całego świata, ożywia tę niezwykle ważną epokę w historii.
Najpiękniejsze zakątki świata
 
Najpiękniejsze zakątki świataBezkresne pustynie, rozległe solniska, samotne jeziora i drzemiące wulkany. Wstęgi wodospadów i żar gorących źródeł wysoko w górach. Niezwykłe bogactwo dziewiczych i odludnych miejsc na Ziemi.
Najdziwniejsza broń wojen światowych
 
Najdziwniejsza broń wojen światowychNazistowska superbroń rodem z komiksów, starożytna mongolska klątwa, która omal nie zniszczyła Sowietów, kurniki w bombach jądrowych oraz wiele innych szalonych wynalazków.
Łowcy nazistów
środa 22:00
Łowcy nazistówSerial dokumentalny o poszukiwaniach, ujmowaniu i procesach nazistów. A także o ludziach, którzy podążali ich tropem i doprowadzali do wymierzania sprawiedliwości.
Kosmos. Niewyjaśnione tajemnice starożytności
czwartek 22:00
Kosmos.
Niewyjaśnione tajemnice starożytności
Niebiosa budziły podziw starożytnych i skłaniały ich do badania świata oraz fantazjowania. Dzisiejsza nauka stara się zweryfikować, które starożytne przekazy zawierają fakty, a które mity.
Kocie opowieści
piątek 22:00
Kocie opowieściKoty to jedne z najciekawszych stworzeń na Ziemi. Polują, ale też muszą być czujne, czy nikt nie poluje na nie. Śmiertelnie niebezpieczne, a potrafią się przymilać. W czym tkwi ich sekret?
Katastrofy morskie
poniedziałek 22:00
Katastrofy morskieDokumentalna seria, która w każdym odcinku przybliża przyczyny, skutki i przebieg innej spośród najbardziej znanych i spektakularnych katastrof morskich.
Japonia jakiej jeszcze nie znacie
sobota 22:00
Japonia jakiej jeszcze nie znacieJaponia to jeden ze światowych liderów technologicznych. Jest znana z ekstremalnej kultury pracy. Jak zmienia się ten kraj społecznie i kulturowo? Oto przekrojowe spojrzenie na nową Japonię.
Historia w pytaniach i odpowiedziach
czwartek 22:00 i 22:30
Historia w pytaniach i odpowiedziachEsencjonalna wersja historii, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z ostatnich 100 lat w możliwie łatwy i zrozumiały sposób, korzystając z licznych infografik i materiałów archiwalnych.
Fabryki wojny
wtorek 22:00
Fabryki wojnyOto historia produkcji wojskowej. Jak przemysł aliancki wygrał wojnę, przewyższając pod względem technologicznym mocarstwa Osi? Zapomnij o znanych generałach i taktyce bojowej. To była wojna fabryk.
Czołgi. Ewolucja machiny wojennej
środa 22:00
Czołgi. Ewolucja machiny wojennejCzołgi to najważniejsza broń XX wieku, która zrewolucjonizowała wojnę lądową. Serial prezentuje najbardziej imponujące machiny wojenne od 1900 roku aż po dziś dzień.
101 postaci, które ukształtowały wiek XX
poniedziałek 22:00
101 postaci, które ukształtowały wiek XXHistoria ludzkości to niekończąca się opowieść o zmianach, ale żadne stulecie nie odmieniło świata tak drastycznie, jak wiek XX. Oto postaci, które wpłynęły na to w największym stopniu.