Program TV
Wszystkie seriale
Sortuj:
  • najpopularniejsze
  • alfabetycznie
Życie w więzieniu
 
Życie w więzieniuSzorstka, brutalna rzeczywistość jednego z angielskich więzień ukazana bez upiększeń, z dokumentalnym pazurem i wrażliwością. Historie oraz problemy z obu stron celi - zarówno personelu, jak i więźniów.
W oczekiwaniu na katastrofę
sobota 22:00
W oczekiwaniu na katastrofęWulkany, trzęsienia ziemi i huragany to poważne zagrożenie dla setek milionów ludzi. Dotychczas naukowcy rozważali te siły niezależnie od siebie. Teraz koncentrują się na wzajemnych powiązaniach między nimi.
Wielkie wycieczkowce
 
Wielkie wycieczkowceNajbardziej dynamiczne statki pasażerskie świata. Od pływających kurortów, przez luksusowe hotele na morzu, po fascynujące statki ekspedycyjne. Który z nich oferuje podróż idealną?
Tajne akta nazistów
 
Tajne akta nazistówZamknięte archiwa skrywają tajne akta nazistów, do których niedawno udało się dotrzeć badaczom historii. Jakie mroczne tajemnice są zawarte w tych dokumentach?
Świat z góry
piątek 22:00
Świat z góryImponujący serial dokumentalny, który prezentuje urzekające i intrygujące miejsca na świecie z perspektywy zazwyczaj niedostępnej człowiekowi - z lotu ptaka.
Rosja bez tajemnic
 
Rosja bez tajemnicSerial pozwala zanurzyć się w petersburskie białe noce, wędrować po zabytkach starego miasta i przyjrzeć się jego fascynującym subkulturom. A przede wszystkim zrozumieć, co to znaczy, że Rosja to stan umysłu.
Potwory i mity
 
Potwory i mitySerial dokumentalny, który opowiada historie od wieków władające ludzką wyobraźnią. Produkcja odsłania fascynującą, nieoczekiwaną historię, która stoi za tym zjawiskiem.
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczych
 
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczychKażdego dnia na całym świecie odbywa się sto tysięcy lotów z ponad milionem ludzi na pokładach. Dallas Campbell i dr Hannah Fry odkrywają przed widzami zadziwiający świat lotnictwa.
Okrągła planeta
 
Okrągła planetaParodia dokumentów przyrodniczych, takich jak „Planeta Ziemia”. Gospodarzem tej zabawnej wersji historii naturalnej jest dziwaczny nestor Armstrong Wedgewood, w którego wciela się Matt Lucas.
Niezwykłe zjawiska przyrody
piątek 22:00
Niezwykłe zjawiska przyrodyChris Packham bada to, co najdziwniejsze w naturze. A świat fauny i flory potrafi zaskoczyć na najróżniejsze sposoby. Bogata i intrygująca kolekcja ciekawostek, które opowiadają o świecie, w którym żyjemy.
Niezwykłe osiągnięcia starożytności
czwartek 22:00
Niezwykłe osiągnięcia starożytnościWiele współczesnych osiągnięć technologicznych zostało opracowanych wieki temu. Jak nasi przodkowie rozwijali technologię i unowocześniali swój świat? Co im zawdzięczamy?
Najpiękniejsze zakątki świata
 
Najpiękniejsze zakątki świataBezkresne pustynie, rozległe solniska, samotne jeziora i drzemiące wulkany. Wstęgi wodospadów i żar gorących źródeł wysoko w górach. Niezwykłe bogactwo dziewiczych i odludnych miejsc na Ziemi.
Najdziwniejsza broń wojen światowych
 
Najdziwniejsza broń wojen światowychNazistowska superbroń rodem z komiksów, starożytna mongolska klątwa, która omal nie zniszczyła Sowietów, kurniki w bombach jądrowych oraz wiele innych szalonych wynalazków.
Miłość i seks
 
Miłość i seksDokumentalna podróż po różnych kontynentach w celu poznania stosunku do miłości i seksu ludzi o różnych poglądach i wychowanych w różnych kulturach.
Legendy z głębin
sobota 22:00
Legendy z głębinWnuki Jacques’a Cousteau kontynuują jego misję. Przy użyciu najnowocześniejszej technologii eksplorują oceaniczne głębie, odkrywając ich tajemnice.
Kosmos. Niewyjaśnione tajemnice starożytności
 
Kosmos.
Niewyjaśnione tajemnice starożytności
Niebiosa budziły podziw starożytnych i skłaniały ich do badania świata oraz fantazjowania. Dzisiejsza nauka stara się zweryfikować, które starożytne przekazy zawierają fakty, a które mity.
Historia w pytaniach i odpowiedziach
czwartek 22:00 i 22:30
Historia w pytaniach i odpowiedziachEsencjonalna wersja historii, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z ostatnich 100 lat w możliwie łatwy i zrozumiały sposób, korzystając z licznych infografik i materiałów archiwalnych.
Einsatzgruppen. Nazistowskie brygady śmierci
 
Einsatzgruppen. Nazistowskie brygady śmierciO ich okrucieństwie krążyły legendy… Nazistowskie brygady śmierci zostały stworzone w jednym celu - by masowo zabijać. Ich członkami byli psychopatyczni fanatycy Hitlera, sadystyczni mordercy i okrutnicy.
Czołg. Broń XX wieku
wtorek 22:00
Czołg. Broń XX wiekuCzołgi to symbol potęgi sił zbrojnych. Niewiele wynalazków XX wieku miało równie wielkie znaczenie. Ten zmienił obraz pola bitwy i psychologię wojny.
101 postaci, które ukształtowały wiek XX
niedziela 22:00
101 postaci, które ukształtowały wiek XXHistoria ludzkości to niekończąca się opowieść o zmianach, ale żadne stulecie nie odmieniło świata tak drastycznie, jak wiek XX. Oto postaci, które wpłynęły na to w największym stopniu.