Program TV
Wszystkie seriale
Sortuj:
  • najpopularniejsze
  • alfabetycznie
Życie w więzieniu
 
Życie w więzieniuSzorstka, brutalna rzeczywistość jednego z angielskich więzień ukazana bez upiększeń, z dokumentalnym pazurem i wrażliwością. Historie oraz problemy z obu stron celi - zarówno personelu, jak i więźniów.
Wielkie wycieczkowce
wtorek 22:00
Wielkie wycieczkowceNajbardziej dynamiczne statki pasażerskie świata. Od pływających kurortów, przez luksusowe hotele na morzu, po fascynujące statki ekspedycyjne. Który z nich oferuje podróż idealną?
Tajne akta nazistów
 
Tajne akta nazistówZamknięte archiwa skrywają tajne akta nazistów, do których niedawno udało się dotrzeć badaczom historii. Jakie mroczne tajemnice są zawarte w tych dokumentach?
Stalowe potwory
wtorek 22:00
Stalowe potworyOd największego samolotu towarowego na świecie do największej ruchomej maszyny. Oto opowieść o wybitnych osiągnięciach technologicznych i kreatywności najlepszych inżynierów.
Sekrety nocy
sobota 22:00
Sekrety nocyKiedy kolory dnia bledną, a światło księżyca zanurza świat w migoczącym blasku, zaczyna się najbardziej tajemnicza pora dnia - noc. Co robi z ludźmi, kulturą i przyrodą ta ciemniejsza strona doby?
Rosja bez tajemnic
 
Rosja bez tajemnicSerial pozwala zanurzyć się w petersburskie białe noce, wędrować po zabytkach starego miasta i przyjrzeć się jego fascynującym subkulturom. A przede wszystkim zrozumieć, co to znaczy, że Rosja to stan umysłu.
Potwory i mity
 
Potwory i mitySerial dokumentalny, który opowiada historie od wieków władające ludzką wyobraźnią. Produkcja odsłania fascynującą, nieoczekiwaną historię, która stoi za tym zjawiskiem.
Potężne siły natury
piątek 22:00
Potężne siły naturyMoc natury pozwalają odczuć zarówno klęski żywiołowe, jak i odradzanie się planety. Jedno i drugie potrafi w imponującym tempie odmieniać całe krajobrazy. Jak potężne siły tkwią w przyrodzie?
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczych
 
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczychKażdego dnia na całym świecie odbywa się sto tysięcy lotów z ponad milionem ludzi na pokładach. Dallas Campbell i dr Hannah Fry odkrywają przed widzami zadziwiający świat lotnictwa.
Ostatnie dni nazistów
środa 22:00
Ostatnie dni nazistówMroczna i fascynująca historia nazizmu z rzadko prezentowanej perspektywy - samych nazistów. Oto unikalna możliwość przyjrzenia się z bliska umysłom i motywacjom przedstawicieli najbardziej złego reżimu w historii.
Okrągła planeta
 
Okrągła planetaParodia dokumentów przyrodniczych, takich jak „Planeta Ziemia”. Gospodarzem tej zabawnej wersji historii naturalnej jest dziwaczny nestor Armstrong Wedgewood, w którego wciela się Matt Lucas.
Nieznane skarby historii
czwartek 22:00
Nieznane skarby historiiDokument historyczny, który odkrywa przed widzem świat zagadek archeologicznych. W każdym odcinku daje szansę poznać jeden z nieznanych skarbów historii.
Niesamowite wynalazki starożytności
czwartek 22:00
Niesamowite wynalazki starożytnościOpowieść o starożytnych technologiach, licznych wynalazkach, które uważa się za nowoczesne, chociaż mają starożytne korzenie lub nawet zostały zapomniane, a następnie wynalezione na nowo.
Największe statki świata
wtorek 22:00
Największe statki świataOd arktycznych lodołamaczy po zaawansowane technologicznie statki do transportu ciężkiego - te potwory stawiają czoła wszystkiemu, co czym mogą ich zaskoczyć oceany. Ale jak działa coś tak potężnego?
Najpiękniejsze zakątki świata
 
Najpiękniejsze zakątki świataBezkresne pustynie, rozległe solniska, samotne jeziora i drzemiące wulkany. Wstęgi wodospadów i żar gorących źródeł wysoko w górach. Niezwykłe bogactwo dziewiczych i odludnych miejsc na Ziemi.
Najdziwniejsza broń wojen światowych
 
Najdziwniejsza broń wojen światowychNazistowska superbroń rodem z komiksów, starożytna mongolska klątwa, która omal nie zniszczyła Sowietów, kurniki w bombach jądrowych oraz wiele innych szalonych wynalazków.
Miłość i seks
sobota 22:00
Miłość i seksDokumentalna podróż po różnych kontynentach w celu poznania stosunku do miłości i seksu ludzi o różnych poglądach i wychowanych w różnych kulturach.
Łowcy nazistów
środa 22:00
Łowcy nazistówSerial dokumentalny o poszukiwaniach, ujmowaniu i procesach nazistów. A także o ludziach, którzy podążali ich tropem i doprowadzali do wymierzania sprawiedliwości.
Kosmos. Niewyjaśnione tajemnice starożytności
niedziela 22:00
Kosmos.
Niewyjaśnione tajemnice starożytności
Niebiosa budziły podziw starożytnych i skłaniały ich do badania świata oraz fantazjowania. Dzisiejsza nauka stara się zweryfikować, które starożytne przekazy zawierają fakty, a które mity.
Kobiety Trzeciej Rzeszy
środa 22:00
Kobiety Trzeciej RzeszyRola niemieckich kobiet w okresie nazistowskim ulegała licznym przemianom, a ich losy obfitowały w liczne paradoksy, które przybliża ten miniserial.
Historia w pytaniach i odpowiedziach
czwartek 22:00 i 22:30
Historia w pytaniach i odpowiedziachEsencjonalna wersja historii, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z ostatnich 100 lat w możliwie łatwy i zrozumiały sposób, korzystając z licznych infografik i materiałów archiwalnych.
Historia Mosadu
poniedziałek 22:00
Historia MosaduIzraelska agencja wywiadowcza powstała 13 grudnia 1949 roku. Miała gwarantować istnienie Izraela. Mały kraj chciał się stać bezpieczną przystanią dla Żydów z całego świata, a jego wywiad miał ubezpieczać naród od drugiego Holokaustu.