Program TV
Wszystkie seriale
Sortuj:
  • najpopularniejsze
  • alfabetycznie
Życie w więzieniu
 
Życie w więzieniuSzorstka, brutalna rzeczywistość jednego z angielskich więzień ukazana bez upiększeń, z dokumentalnym pazurem i wrażliwością. Historie oraz problemy z obu stron celi - zarówno personelu, jak i więźniów.
Wielkie wycieczkowce
wtorek 22:00
Wielkie wycieczkowceNajbardziej dynamiczne statki pasażerskie świata. Od pływających kurortów, przez luksusowe hotele na morzu, po fascynujące statki ekspedycyjne. Który z nich oferuje podróż idealną?
Tajne akta nazistów
 
Tajne akta nazistówZamknięte archiwa skrywają tajne akta nazistów, do których niedawno udało się dotrzeć badaczom historii. Jakie mroczne tajemnice są zawarte w tych dokumentach?
Świat z góry
sobota 22:00
Świat z góryImponujący serial dokumentalny, który prezentuje urzekające i intrygujące miejsca na świecie z perspektywy zazwyczaj niedostępnej człowiekowi - z lotu ptaka.
Rosja bez tajemnic
 
Rosja bez tajemnicSerial pozwala zanurzyć się w petersburskie białe noce, wędrować po zabytkach starego miasta i przyjrzeć się jego fascynującym subkulturom. A przede wszystkim zrozumieć, co to znaczy, że Rosja to stan umysłu.
Potwory i mity
 
Potwory i mitySerial dokumentalny, który opowiada historie od wieków władające ludzką wyobraźnią. Produkcja odsłania fascynującą, nieoczekiwaną historię, która stoi za tym zjawiskiem.
Pogromcy pandemii
niedziela 22:00
Pogromcy pandemiiOto pierwsza linia naukowego frontu w walce z wszelkimi pandemiami i chorobami zakaźnymi. Kto i w jaki sposób wykrywa ich przyczyny? Jak się je bada? Jak się z nimi walczy?
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczych
 
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczychKażdego dnia na całym świecie odbywa się sto tysięcy lotów z ponad milionem ludzi na pokładach. Dallas Campbell i dr Hannah Fry odkrywają przed widzami zadziwiający świat lotnictwa.
Ostatnie dni nazistów
środa 22:00
Ostatnie dni nazistówMroczna i fascynująca historia nazizmu z rzadko prezentowanej perspektywy - samych nazistów. Oto unikalna możliwość przyjrzenia się z bliska umysłom i motywacjom przedstawicieli najbardziej złego reżimu w historii.
Okrągła planeta
 
Okrągła planetaParodia dokumentów przyrodniczych, takich jak „Planeta Ziemia”. Gospodarzem tej zabawnej wersji historii naturalnej jest dziwaczny nestor Armstrong Wedgewood, w którego wciela się Matt Lucas.
Niesamowite wynalazki starożytności
czwartek 22:00
Niesamowite wynalazki starożytnościOpowieść o starożytnych technologiach, licznych wynalazkach, które uważa się za nowoczesne, chociaż mają starożytne korzenie lub nawet zostały zapomniane, a następnie wynalezione na nowo.
Najpiękniejsze zakątki świata
 
Najpiękniejsze zakątki świataBezkresne pustynie, rozległe solniska, samotne jeziora i drzemiące wulkany. Wstęgi wodospadów i żar gorących źródeł wysoko w górach. Niezwykłe bogactwo dziewiczych i odludnych miejsc na Ziemi.
Najdziwniejsza broń wojen światowych
 
Najdziwniejsza broń wojen światowychNazistowska superbroń rodem z komiksów, starożytna mongolska klątwa, która omal nie zniszczyła Sowietów, kurniki w bombach jądrowych oraz wiele innych szalonych wynalazków.
Łowcy nazistów
środa 22:00
Łowcy nazistówSerial dokumentalny o poszukiwaniach, ujmowaniu i procesach nazistów. A także o ludziach, którzy podążali ich tropem i doprowadzali do wymierzania sprawiedliwości.
Japonia jakiej jeszcze nie znacie
sobota 22:00
Japonia jakiej jeszcze nie znacieJaponia to jeden ze światowych liderów technologicznych. Jest znana z ekstremalnej kultury pracy. Jak zmienia się ten kraj społecznie i kulturowo? Oto przekrojowe spojrzenie na nową Japonię.
Historia w pytaniach i odpowiedziach
czwartek 22:00 i 22:30
Historia w pytaniach i odpowiedziachEsencjonalna wersja historii, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z ostatnich 100 lat w możliwie łatwy i zrozumiały sposób, korzystając z licznych infografik i materiałów archiwalnych.
Einsatzgruppen. Nazistowskie brygady śmierci
 
Einsatzgruppen. Nazistowskie brygady śmierciO ich okrucieństwie krążyły legendy… Nazistowskie brygady śmierci zostały stworzone w jednym celu - by masowo zabijać. Ich członkami byli psychopatyczni fanatycy Hitlera, sadystyczni mordercy i okrutnicy.