Program TV
Wszystkie seriale
Sortuj:
  • najpopularniejsze
  • alfabetycznie
Życie w więzieniu
 
Życie w więzieniuSzorstka, brutalna rzeczywistość jednego z angielskich więzień ukazana bez upiększeń, z dokumentalnym pazurem i wrażliwością. Historie oraz problemy z obu stron celi - zarówno personelu, jak i więźniów.
W oczekiwaniu na katastrofę
sobota 22:00
W oczekiwaniu na katastrofęWulkany, trzęsienia ziemi i huragany to poważne zagrożenie dla setek milionów ludzi. Dotychczas naukowcy rozważali te siły niezależnie od siebie. Teraz koncentrują się na wzajemnych powiązaniach między nimi.
Wielkie wycieczkowce
 
Wielkie wycieczkowceNajbardziej dynamiczne statki pasażerskie świata. Od pływających kurortów, przez luksusowe hotele na morzu, po fascynujące statki ekspedycyjne. Który z nich oferuje podróż idealną?
Tajne akta nazistów
 
Tajne akta nazistówZamknięte archiwa skrywają tajne akta nazistów, do których niedawno udało się dotrzeć badaczom historii. Jakie mroczne tajemnice są zawarte w tych dokumentach?
Rosja bez tajemnic
 
Rosja bez tajemnicSerial pozwala zanurzyć się w petersburskie białe noce, wędrować po zabytkach starego miasta i przyjrzeć się jego fascynującym subkulturom. A przede wszystkim zrozumieć, co to znaczy, że Rosja to stan umysłu.
Potwory i mity
 
Potwory i mitySerial dokumentalny, który opowiada historie od wieków władające ludzką wyobraźnią. Produkcja odsłania fascynującą, nieoczekiwaną historię, która stoi za tym zjawiskiem.
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczych
 
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczychKażdego dnia na całym świecie odbywa się sto tysięcy lotów z ponad milionem ludzi na pokładach. Dallas Campbell i dr Hannah Fry odkrywają przed widzami zadziwiający świat lotnictwa.
Okrągła planeta
 
Okrągła planetaParodia dokumentów przyrodniczych, takich jak „Planeta Ziemia”. Gospodarzem tej zabawnej wersji historii naturalnej jest dziwaczny nestor Armstrong Wedgewood, w którego wciela się Matt Lucas.
Niezwykłe pociągi
wtorek 22:00
Niezwykłe pociągiPrzemierzają prerie Kanady i pustynie Australii, zimno koła podbiegunowego i strome zbocza Alp. Pędzą w przyszłość w Japonii oraz cofają się w czasie na Alasce. Oto najpotężniejsze pociągi świata.
Niesamowite wynalazki starożytności
czwartek 22:00
Niesamowite wynalazki starożytnościOpowieść o starożytnych technologiach, licznych wynalazkach, które uważa się za nowoczesne, chociaż mają starożytne korzenie lub nawet zostały zapomniane, a następnie wynalezione na nowo.
Najpiękniejsze zakątki świata
 
Najpiękniejsze zakątki świataBezkresne pustynie, rozległe solniska, samotne jeziora i drzemiące wulkany. Wstęgi wodospadów i żar gorących źródeł wysoko w górach. Niezwykłe bogactwo dziewiczych i odludnych miejsc na Ziemi.
Najdziwniejsza broń wojen światowych
 
Najdziwniejsza broń wojen światowychNazistowska superbroń rodem z komiksów, starożytna mongolska klątwa, która omal nie zniszczyła Sowietów, kurniki w bombach jądrowych oraz wiele innych szalonych wynalazków.
Naćpani. Naziści na prochach
środa 22:00
Naćpani.
Naziści na prochach
Pervitin to lek, a właściwie narkotyk, który w trakcie II wojny światowej zażywali zarówno nazistowscy żołnierze, jak i sam Hitler. Jak to wpłynęło na przebieg konfliktu?
Łowcy nazistów
środa 22:00
Łowcy nazistówSerial dokumentalny o poszukiwaniach, ujmowaniu i procesach nazistów. A także o ludziach, którzy podążali ich tropem i doprowadzali do wymierzania sprawiedliwości.
Kosmos. Niewyjaśnione tajemnice starożytności
niedziela 22:00
Kosmos.
Niewyjaśnione tajemnice starożytności
Niebiosa budziły podziw starożytnych i skłaniały ich do badania świata oraz fantazjowania. Dzisiejsza nauka stara się zweryfikować, które starożytne przekazy zawierają fakty, a które mity.
Historia w pytaniach i odpowiedziach
czwartek 22:00 i 22:30
Historia w pytaniach i odpowiedziachEsencjonalna wersja historii, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z ostatnich 100 lat w możliwie łatwy i zrozumiały sposób, korzystając z licznych infografik i materiałów archiwalnych.
Historia krzyżowców
niedziela 22:00
Historia krzyżowcówBohaterski rycerz w zbroi to najpopularniejsze wyobrażenie średniowiecza, które było powielane przez wieki, aż po dziś dzień. Co tak naprawdę kryje się za kolorowymi mitami i legendami?
Einsatzgruppen. Nazistowskie brygady śmierci
 
Einsatzgruppen. Nazistowskie brygady śmierciO ich okrucieństwie krążyły legendy… Nazistowskie brygady śmierci zostały stworzone w jednym celu - by masowo zabijać. Ich członkami byli psychopatyczni fanatycy Hitlera, sadystyczni mordercy i okrutnicy.