Program TV
Wszystkie seriale
Sortuj:
  • najpopularniejsze
  • alfabetycznie
Wielkie wycieczkowce
wtorek 22:00
Wielkie wycieczkowceNajbardziej dynamiczne statki pasażerskie świata. Od pływających kurortów, przez luksusowe hotele na morzu, po fascynujące statki ekspedycyjne. Który z nich oferuje podróż idealną?
Tajne akta nazistów
 
Tajne akta nazistówZamknięte archiwa skrywają tajne akta nazistów, do których niedawno udało się dotrzeć badaczom historii. Jakie mroczne tajemnice są zawarte w tych dokumentach?
Tajna historia Białego Domu
sobota 22:00
Tajna historia Białego DomuDziennikarze śledczy i znawcy polityki zastanawiają się m. in. nad zagadką tajnego projektu budowlanego zwanego „Wielkim wykopaliskiem”, który miał miejsce w okolicach Białego Domu w latach 2007-2012.
Tajemnicze zjawiska
niedziela 22:00
Tajemnicze zjawiskaZestaw najbardziej przerażających, niezwykłych i niewytłumaczalnych materiałów audio i wideo uchwyconych przez ludzi. Tak dziwne, a jednocześnie tak realistyczne, że nie wiadomo, czy się śmiać, czy raczej się bać.
Tajemnice KGB
poniedziałek 22:00
Tajemnice KGBFascynująca historia rosyjskiej służby bezpieczeństwa od czasów Lenina do Putina, opowiedziana przez jej weteranów i ofiary. Produkuje i reżyseruje czterokrotny zdobywca nagrody Emmy, Jamie Doran. Mocne i aktualne.
Superfabryki
wtorek 22:00
SuperfabrykiAutorzy tej serii dokumentalnej weszli z kamerą za zamknięte drzwi największych, najbardziej nowoczesnych i zarazem ekologicznych zakładów na świecie. Pokazują najciekawsze superfabryki naszego globu.
Rosja bez tajemnic
 
Rosja bez tajemnicSerial pozwala zanurzyć się w petersburskie białe noce, wędrować po zabytkach starego miasta i przyjrzeć się jego fascynującym subkulturom. A przede wszystkim zrozumieć, co to znaczy, że Rosja to stan umysłu.
Poza kontrolą
poniedziałek 22:00
Poza kontroląNajwiększe katastrofy naszych czasów rozkładane na czynniki pierwsze dzięki bezpośrednim świadkom, uznanym ekspertom, archiwalnym materiałom filmowym oraz animacjom 3D.
Potwory i mity
 
Potwory i mitySerial dokumentalny, który opowiada historie od wieków władające ludzką wyobraźnią. Produkcja odsłania fascynującą, nieoczekiwaną historię, która stoi za tym zjawiskiem.
Polowanie na Hitlera
czwartek 22:00
Polowanie na HitleraBob Baer, weteran z 21-letnim stażem pracy w CIA, stosuje najnowsze metody wywiadowcze, aby zbadać temat dróg potencjalnej ucieczki Adolfa Hitlera do Ameryki Południowej.
Pogromcy pandemii
niedziela 22:00
Pogromcy pandemiiOto pierwsza linia naukowego frontu w walce z wszelkimi pandemiami i chorobami zakaźnymi. Kto i w jaki sposób wykrywa ich przyczyny? Jak się je bada? Jak się z nimi walczy?
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczych
 
Podniebne miasto: Tajemnice linii lotniczychKażdego dnia na całym świecie odbywa się sto tysięcy lotów z ponad milionem ludzi na pokładach. Dallas Campbell i dr Hannah Fry odkrywają przed widzami zadziwiający świat lotnictwa.
Ostatnie dni nazistów
środa 22:00
Ostatnie dni nazistówMroczna i fascynująca historia nazizmu z rzadko prezentowanej perspektywy - samych nazistów. Oto unikalna możliwość przyjrzenia się z bliska umysłom i motywacjom przedstawicieli najbardziej złego reżimu w historii.
Okrągła planeta
 
Okrągła planetaParodia dokumentów przyrodniczych, takich jak „Planeta Ziemia”. Gospodarzem tej zabawnej wersji historii naturalnej jest dziwaczny nestor Armstrong Wedgewood, w którego wciela się Matt Lucas.
Odkrywając Włochy
piątek 22:00
Odkrywając WłochyOd spokojnych riwier Ligurii, przez ukryte wiejskie zacisza w pobliżu Caprarola, starożytnego miasta Anagni, po ogrody kwiatowe w Trieście - odwiedź rejony Włoch, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Przepiękna przyjemność seansu.
Niesamowite wynalazki starożytności
wtorek 22:00
Niesamowite wynalazki starożytnościOpowieść o starożytnych technologiach, licznych wynalazkach, które uważa się za nowoczesne, chociaż mają starożytne korzenie lub nawet zostały zapomniane, a następnie wynalezione na nowo.
Największe statki świata
wtorek 22:00
Największe statki świataOd arktycznych lodołamaczy po zaawansowane technologicznie statki do transportu ciężkiego - te potwory stawiają czoła wszystkiemu, co czym mogą ich zaskoczyć oceany. Ale jak działa coś tak potężnego?
Najpiękniejsze zakątki świata
 
Najpiękniejsze zakątki świataBezkresne pustynie, rozległe solniska, samotne jeziora i drzemiące wulkany. Wstęgi wodospadów i żar gorących źródeł wysoko w górach. Niezwykłe bogactwo dziewiczych i odludnych miejsc na Ziemi.
Najdziwniejsza broń wojen światowych
 
Najdziwniejsza broń wojen światowychNazistowska superbroń rodem z komiksów, starożytna mongolska klątwa, która omal nie zniszczyła Sowietów, kurniki w bombach jądrowych oraz wiele innych szalonych wynalazków.
Łowcy nazistów
środa 22:00
Łowcy nazistówSerial dokumentalny o poszukiwaniach, ujmowaniu i procesach nazistów. A także o ludziach, którzy podążali ich tropem i doprowadzali do wymierzania sprawiedliwości.
Kosmos. Niewyjaśnione tajemnice starożytności
czwartek 22:00
Kosmos.
Niewyjaśnione tajemnice starożytności
Niebiosa budziły podziw starożytnych i skłaniały ich do badania świata oraz fantazjowania. Dzisiejsza nauka stara się zweryfikować, które starożytne przekazy zawierają fakty, a które mity.
Kocie opowieści
piątek 22:00
Kocie opowieściKoty to jedne z najciekawszych stworzeń na Ziemi. Polują, ale też muszą być czujne, czy nikt nie poluje na nie. Śmiertelnie niebezpieczne, a potrafią się przymilać. W czym tkwi ich sekret?
Historia w pytaniach i odpowiedziach
czwartek 22:00 i 22:30
Historia w pytaniach i odpowiedziachEsencjonalna wersja historii, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z ostatnich 100 lat w możliwie łatwy i zrozumiały sposób, korzystając z licznych infografik i materiałów archiwalnych.
Historia Auschwitz w 33 przedmiotach
środa 22:00
Historia Auschwitz w 33 przedmiotachTo nie jest zwykłe muzeum. W dawnych budynkach obozu działa pracownia konserwatorska, dzięki której można poznać poruszające historie i tajemnice kryjące się za przedmiotami z Auschwitz-Birkenau.
Czołgi. Ewolucja machiny wojennej
środa 22:00
Czołgi. Ewolucja machiny wojennejCzołgi to najważniejsza broń XX wieku, która zrewolucjonizowała wojnę lądową. Serial prezentuje najbardziej imponujące machiny wojenne od 1900 roku aż po dziś dzień.
101 postaci, które ukształtowały wiek XX
poniedziałek 22:00
101 postaci, które ukształtowały wiek XXHistoria ludzkości to niekończąca się opowieść o zmianach, ale żadne stulecie nie odmieniło świata tak drastycznie, jak wiek XX. Oto postaci, które wpłynęły na to w największym stopniu.