2021-10-18

„Wielkie wycieczkowce” w rejsie po wodach Polsat Doku

0

Najbardziej imponujące statki pasażerskie świata od środka, w akcji, w swoim żywiole! Od pływających kurortów, przez luksusowe hotele na morzu, po fascynujące statki ekspedycyjne. W tle Polinezja Francuska i Wielka Rafa Koralowa; klasyczne drogi wodne i miasta Morza Bałtyckiego; a także oszałamiające wybrzeża Azji i chilijskie fiordy. Do tego intrygujące postacie i ich wciągające historie, ciekawostki technologiczne oraz ludzkie dramaty, z którymi borykają się marynarze i personel obsługi gości. „Wielkie wycieczkowce” we wtorki o godz. 22:00 na antenie Polsat Doku.

Imponujące statki
Ten serial dokumentalny pokazuje najdynamiczniejsze, największe lub najbardziej luksusowe statki pasażerskie świata. Są wśród nich prawdziwe pływające kurorty, są drogie morskie butiki oraz luksusowe hotele, są również niezwykłe osiągnięcia ludzkiej inżynierii, które wyruszą w najbardziej wymagające ekspedycje. Wszystkie te maszyny i ich obsługa stają przed tym samym wyzwaniem - odbyć idealną podróż, pokonując niezliczone przeszkody na drodze, aby jednocześnie przeżyć przygodę i zaznać luksusu.

Egzotyczne lokalizacje
„Wielkie wycieczkowce” zabierają widzów do pociągających, tropikalnych zakamarków świata, jak choćby Polinezja Francuska czy Wielka Rafa Koralowa. Ale niezwykłe statki przemierzają również klasyczne drogi wodne, zahaczając choćby o miasta Morza Bałtyckiego. Na drodze tych pływających kolosów znajdują się także oszałamiające wybrzeża Azji czy chilijskie fiordy. Każdy odcinek przedstawia inny wspaniały statek, na którym można wyruszyć w kierunku innego kuszącego celu.

Spektakularne zdjęcia
Seria została zrealizowana w wysokiej jakości obrazie HD, z unikalnymi, przestrzennymi efektami dźwiękowymi. Występują w niej fascynujące postacie, które opowiadają swoje historie we wciągający sposób. Dzięki temu widzowie mają dostęp nie tylko do niezwykłych miejsc, w które się te statki udają, lecz także poznają każdy zakamarek samych statków. To serial nie tylko o podróżowaniu, lecz także o zaawansowanej technologii, która to podróżowanie umożliwia. A także o ludziach, z którymi się w te podróże wyrusza.

Dramatyczne chwile
Każda podróż jednym ze statków przedstawionych w serii „Wielkie wycieczkowce” to niezwykłe przeżycie dźwiękowe, bo twórcy postanowili przekazać brzmienie tych istnych morskich potworów, pokazać silniki, które wprawiają je w ruch. Ale nie brakuje również ludzkich historii i dramatów, z którymi borykają się marynarze i personel obsługi gości. Są też nawigacyjne wyzwania oraz niezapomniane widoki i chwile, które potrafią odmienić człowieka na całe życie. Seans „Wielkich wycieczkowców” można porównać do balansowania na linie. Każdy odcinek dostarcza bowiem emocji, które uczestnicy rejsów określają mianem wakacji życia.

Wielkie wycieczkowce w wtorek o godz. 22:00 w Polsat Doku.