2022-02-28

Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat dla dzieci z Ukrainy

0

Do pomocy najmłodszym ofiarom wojny w specjalnej akcji włączają się spółki z Grupy Zygmunta Solorza. W inicjatywie „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” uczestniczą: Telewizja POLSAT, sieć Plus, platforma Polsat Box, Netia oraz ZE PAK i na start przekażą 5 milionów złotych w ramach zbiórki, którą będzie prowadziła Fundacja Polsat.

Co jest potrzebne ukraińskim dzieciom?
Działania wojenne na Ukrainie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia kilku milionów dzieci w tym kraju. Potrzeby małych obywateli Ukrainy i ich opiekunów cały czas są ogromne i będą najprawdopodobniej rosły. Dziś kluczowym priorytetem są między innymi czysta woda, ciepłe posiłki, ubrania, koce oraz artykuły higieniczne i podstawowe środki medyczne. Konieczne staje się też zapewnienie dzieciom między innymi bezpiecznych schronień, a na dalszym etapie - organizowanie wsparcia psychologicznego, udostępnienie opieki pediatrycznej czy uruchamianie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. To wszystko wymaga ogromnego zaplecza finansowego.

Dedykowane konto do pomocy
Fundacja Polsat od początku swojej działalności stara się docierać z pomocą tam, gdzie jej najbardziej brakuje. Dlatego w aktualnej sytuacji postanowiła uruchomić dedykowane konto, umożliwiając w ten sposób szansę na wsparcie finansowe wszystkim osobom chętnym do niesienia pomocy.

5 mln złotych na start inicjatywy
Na start konto zostało zasilone przez spółki z Grupy Zygmunta Solorza. Telewizja Polsat, sieć Plus, platforma Polsat Box, Netia oraz ZE PAK przekazują 5 milionów złotych na pomoc dla ukraińskich dzieci. Konto jest ogólnodostępne i może je zasilić każdy. Środki można wpłacać na rachunek o numerze: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy”.

BLIK pod numer: 885 219 256.

Z całego serca dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę!

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat