O filmie

Naukowcy przez ostatnie 35 lat badali najbardziej mityczny wrak na świecie, ale teraz, 108 lat po zatonięciu, Titanic jest zagrożony. Odpoczywając na głębokości ponad 12 500 stóp poniżej poziomu morza i 380 mil morskich od wybrzeża Nowej Fundlandii, w całkowitej ciemności, najsłynniejszy wrak na świecie jest trawiony przez kolonię bakterii zjadających żelazo. Ten powolny i nieodwracalny rozpad, zdaniem najbardziej zaniepokojonych ekspertów, w ciągu kilkudziesięciu lat zmiecie wszystkie tajemnice mitycznego liniowca.

 

Dokument „Zagadki wraku Titanica” opowiada o podwodnej odysei i największych ekspedycjach do pozostałości Titanica, a także o ewolucji najbardziej zbadanego wraku na świecie. Od epickiego odkrycia słynnego wraku przez francusko-amerykański zespół w 1985 roku (po około dwudziestu nieudanych próbach) po misje rozpoznawcze prowadzone przez Jamesa Camerona, któremu udało się oświetlić scenę wraku jak na planie hollywoodzkiego filmu i zapuścić się do wnętrza statku dzięki zdalnie sterowanym robotom. Poszukiwanie skarbów okazało się bardzo owocne i przyniosło ponad 5 000 szczątków.

 

Po raz pierwszy w historii pięciu bohaterów eksploracji Titanica zaprasza widzów do ponownego przeżycia ich bajecznych przygód i misji, które miały na celu zachowanie ostatnich szczątków Titanica. James Cameron (reżyser filmowy i odkrywca), Lori Johnston (biolog badający atak bakterii na Titanic), Anatolij Sagalevich (inżynier, projektant łodzi podwodnych), Paul-Henry Nargeolet (dyrektor wypraw, który kierował siedmioma misjami na Titanica) i Jean-Louis Michel (współodkrywca wraku dla IFREMER) są bohaterami tej produkcji.

Wszystkie filmy
Sortuj:
  • data emisji
  • alfabetycznie
Komentarze