Program TV
Wszystkie filmy
Sortuj:
  • data emisji
  • alfabetycznie
Fast Fashion
15.08, poniedziałek 22:00
Fast Fashion
Patologie branży modowej w pigułce - od niewolniczych warunków pracy, przez ogromne koszty środowiskowe, po kopiowanie wzorów i krojów konkurencji. Wszystko, żeby było szybko, tanio i wygodnie dla konsumenta.
Tajemnice wikingów. Szlakiem żeglarzy północy
18.08, czwartek 22:00
Tajemnice wikingów.
Szlakiem żeglarzy północy

Dan Snow wraz z archeolog kosmiczną, dr Sarah Parcak, odkrywają zaginionych wikingów w Ameryce i docierają do ich być może najbardziej wysuniętej na zachód osady, jaką kiedykolwiek odnaleziono.
Titanic. Tragiczny błąd
22.08, poniedziałek 22:00
Titanic. Tragiczny błąd
Tragedia Titanica budziła wiele wątpliwości. Jedną z nich był tajemniczy statek, który podobno mógł uratować wielu poszkodowanych, lecz postanowił nie reagować. Co wiadomo na ten temat?
Rewolucja francuska
25.08, czwartek 22:00
Rewolucja francuska
Opowieść o upadku najwspanialszej monarchii świata. W konwencji dokumentu realizowanego w latach 1789-1795. Oddajmy głos uczestnikom i świadkom wydarzeń.
Straszliwe potwory morskie
1.09, czwartek 22:00
Straszliwe potwory morskie
Tajemnicze morskie stworzenia od zawsze rozbudzały ludzką wyobraźnię. Niektóre z nich naukowcy zdołali przebadać, inne wciąż pozostają zagadką lub wręcz legendą.
Pierwszy przyjaciel człowieka
2.09, piątek 22:00
Pomaga nam w polowaniu i w wyszukiwaniu pożywienia. Dba o nasze zwierzęta, broni przed wrogami, ratuje przed utonięciem lub po zejściu lawiny. Pies uchodzi na najlepszego przyjaciela człowieka.
Nauczycielka z zespołem Tourette’a
5.09, poniedziałek 22:00
Nauczycielka z zespołem Tourette’a
Natalie Pearson to jedna z nielicznych na świecie nauczycielek na poziomie szkoły podstawowej, która wykonuje ten zawód, mimo że ma zespół Tourette’a.
Zagadki wraku Titanica
8.09, czwartek 22:00
Zagadki wraku Titanica
Ponad 100 lat od zatonięcia i 35 lat od znalezienia, a więc badania wraku. Co przyniósł ten czas? Na jakie pytania pozwolił odpowiedzieć? A jaka wiedza może wkrótce przepaść na zawsze? I dlaczego?
Leonardo da Vinci - geniusz wszech czasów
25.09, niedziela 22:00
Leonardo da Vinci - geniusz wszech czasów
Dzięki dostępowi do kolekcji notatek, rysunków, listów i przemyśleń Leonarda da Vinci ten film pozwala spojrzeć w ciekawy sposób na życie i twórczość legendarnego artysty.
Przepowiednia o papieżach
26.09, poniedziałek 22:00
Przepowiednia o papieżach
W zapomnianej, średniowiecznej przepowiedni Malachiasza niepokoi nie tylko kompletna lista 111-tu kolejnych papieży, lecz także to, co ma wydarzyć się wkrótce...
Wieloryby. Wielka podróż ku wolności
29.09, czwartek 22:00
Wieloryby.
Wielka podróż ku wolności

Wieloryby z gatunku białucha arktyczna jeszcze nigdy nie były wypuszczane na wolność, ponieważ obawiano się o ich bezpieczeństwo. Czy pierwsze dwa sprostają wyzwaniu życia na własną rękę?
Sekretne życie krów
30.09, piątek 22:00
Sekretne życie krów
Na eksperymentalnym pastwisku w południowych Niemczech przez okrągły rok, na świeżym powietrzu, żyje prawie 300 krów. Ma to zbawienny wpływ na całą hodowlę, mimo że samą metodę inni hodowcy uznali początkowo za czyste szaleństwo.