2021-10-18

Najciekawsze pasma dokumentalne w Polsat Doku

0

Codziennie inne spojrzenie na świat. Od nauki, przez historię po ciekawych ludzi. Polsat Doku każdego dnia prezentuje cykl dokumentalny, który pozwala dowiedzieć się czegoś nowego o rzeczywistości. Czasem sięga w przeszłość, a czasem snuje przypuszczenia na temat przyszłości. Raz pokazuje intymne, ludzkie historie, innym razem zagłębia się w wydarzenia, o których słyszeli niemal wszyscy na świecie. Przybliża naukę oraz sekrety przyrody. W różnorodnej ofercie Polsat Doku każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Hit Dokument
Emisja: niedziela, godz. 22:00
Najlepsze, nagradzane na największych, międzynarodowych festiwalach filmy i seriale dokumentalne ze wszystkich zakątków świata. Fascynujące historie, które wydarzyły się naprawdę. Pozycja obowiązkowa dla najbardziej wymagających widzów.

Szokujący świat
Emisja: poniedziałek, godz. 22:00
Kontrowersyjne i szokujące filmy poruszające niewygodne i odważne tematy. Naga prawda o współczesnym świecie, jego wynaturzeniach, sferach życia objętych tabu oraz ludzkiej odmienności.

Pasjonująca wiedza 
Emisja: wtorek, godz. 22:00
Tajemnice, niewyjaśnione zjawiska i zagadki. Najnowsze, fascynujące badania, odkrycia i eksperymenty naukowe. Człowiek i świat pod lupą naukowców oraz badaczy tajemnic.

Wojenne środy
Emisja: środa, godz. 22:00
Wojna to przerażające, ale i pasjonujące zjawisko, którego efektem są zawsze zniszczenie i ludzkie tragedie. Pochłania ogromne zasoby ludzkie, finansowe i militarne. „Wojenne środy” to najlepsze filmy dokumentalne z całego świata eksplorujące temat II wojny światowej.

Historia bez tajemnic
Emisja: czwartek, godz. 22:00
Tajne akta historii w świetle najnowszej technologii badań i odkryć. Nowe spojrzenie na historię i intrygujące interpretacje wydarzeń, które wpłynęły na losy świata.

Fascynująca planeta
Emisja: piątek, godz. 22:00
Niezwykłe piękno Ziemi w mikro i makro skali. Dla wszystkich pasjonatów przyrody, fascynujących miejsc, ludzi, zjawisk i obyczajów. Bogactwo i różnorodność świata oraz niezapomniane podróże i przygody.

Tym żyje świat
Emisja: sobota, godz. 22:00
Najgorętsze, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata w szerszej perspektywie. Filmy i seriale, których twórcy trzymają rękę na pulsie wydarzeń i nie boją się stawić czoła bieżącym wyzwaniom oraz zagrożeniom współczesności.

Polsat Doku to kanał dla widzów ciekawych świata, którzy poszukują w telewizji wysokiej jakości produkcji dokumentalnych. W ramówce znajdują się zarówno propozycje dla widzów, którzy cenią ambitne, nagradzane na festiwalach filmy dokumentalne, jak i pasjonujące produkcje o charakterze familijnym lub popularnonaukowym. Zdecydowana większość oferty Polsat Doku to pozycje premierowe. Na antenie stacji można zobaczyć programy emitowane również w zagranicznych stacjach telewizyjnych, m.in. w: BBC, National Geographic, Discovery, History, Sky Vision, Arte, ZDF, a nawet w japońskiej telewizji NHK. Polsat Doku współpracuje także z Against Gravity - dystrybutorem filmów dokumentalnych, które zyskały uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych.